CHEŁMNIANKA ZDOBYŁA PUCHAR POLSKI SENIOREK

Kolejny sukces Natalii Waleckiej – chełmnianki, uczennicy ZS nr 2 Chełmno, zawodniczki ALKS Stal Grudziądz. Tym razem nasza zawodniczka sięgnęła po PUCHAR POLSKI w kolarstwie torowym.

W weekend (11-13.04.2024) w Pruszkowie odbyła się druga i ostatnia seria pucharu. Walecka choć jest jeszcze juniorką wygrała klasyfikację seniorek w sprincie 200 m z lotu.

W pierwszej serii w lutym Walecka była druga, a wygrała jej klubowa koleżanka Nikola Jankowska. Teraz Walecka zajęła pierwsze miejsce, a Jankowska był trzecia. To spowodowało, że Puchar Polski zdobyła Walecka.

Nie był to jedyny sukces Waleckiej w Pruszkowie. Wraz z drużyną ALKS Stal Ekobud Iglootex Grudziądza sięgnęła po Puchar Polski w rywalizacji drużynowego sprintu (w składzie z Natalią Głowacką i Nikolą Jankowską).

/zdj. główne: Natalia Walecka na najwyższym stopniu podium w Pruszkowie, fot. nadesłane/