MARTA DRĄG O KROK OD SENSACJI. LUKS CHEŁMNO MILIMETRY OD MEDALU

W Zielonej Górze (25-28.04.2024) rozegrano MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW w tenisie stołowym. Reprezentanci LUKS CHEŁMNO nie byli faworytami do medali, ale ostatecznie tak niewiele zabrakło, aby stanęli na podium.

Najbliższej podium LUKS Chełmno w składzie Marta Drąg, Wiktoria Przybytkowska, Malwina Słupska był w turnieju drużynowym. Chełmnianki przystępowały do turnieju z numerem dziesiątym. Wygrały jednak swoją grupę eliminacyjną, a w ćwierćfinale stoczyły pasjonujący pojedynek z turniejową „dwójką” Dojlidy Białystok. – Byliśmy milimetry od medalu – mówi Dariusz Kocoń, trener LUKS Chełmno.

LUKS przegrał ćwierćfinał z Dojlidy 2:3. Kluczowa okazała się druga gra, w której Wiktoria Przybytkowska przegrała z Karoliną Hołdą 2:3. W czwartym secie przy stanie 2:1 Przybytkowska przegrała 14:16, mając wcześniej piłki meczowe.

Zwycięstwo w ćwierćfinale dawało brązowe medale. Ostatecznie Dojlidy zajęło miejsca 3-4, a złoto dla Politechniki Rzeszów.

Wielką rzecz mogła dokonać w grze pojedynczej Marta Drąg. W 1/8 finału Drąg przegrała z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów 3:4 (6, -7, -9, -8, 5, 8, 4). – Marta prowadziła już 3:1 w setach – relacjonuje Kocoń. – Wielgos to była wielka faworytka. Później i tak zdobyła złoto. Jest w kadrze seniorek. Absolutna czołówka. To i tak wielki sukces, że Marta tak się jej przeciwstawiła – dodał.

– Mistrzostwa kończymy bez medalu, ale były dla nas udane, a dla Marty rewelacyjne. Indywidualnie osiągnęła bardzo wiele, postraszyła wielką faworytkę. W deblu grając z zawodniczką z Sępólna też była bliska strefy medalowej. Na pewno szkoda “drużynówki”, ale taki jest sport. Wszyscy nie zdobywają medali – podsumował Kocoń.

Dodajmy, że w MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW wzięło udział 64 najlepszych zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej w naszym kraju. Już samo znalezienie się w tym gronie, to wielki sukces.

Marta Drąg, Wiktoria Przybytkowska i Malwina Słupska są aktualnymi STYPENDYSTAMI SPORTOWYMI MIASTA CHEŁMNA.

MIEJSCA ZAWODNIKÓW LUKS W ZIELONEJ GÓRZE

Gra pojedyncza: 9-16. Marta Drąg, Wiktoria Przybytkowska, 33-48. Malwina Słupska

Gra podwójna: 5-8. Marta Drąg – Klara Lemańska (Krajna Sępólno), 17-32. Malwina Słupska – Maja Kurzawska (Energa KTS Toruń), Wiktoria Przybytkowska – Weronika Indeka (MKS Czechowice Dziedzice)

Gra mieszana: 17-32. Wiktoria Przybytkowska, 17-32. Marta Drąg, 33-64. Malwina Słupska

Drużynowo: 5-8. LUKS Chełmno (Przybytkowska, Drąg, Słupska)

WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH – KLIKNIJ TUTAJ

/zdj. główne: drużyna LUKS Chełmno po zwycięstwie w województwie, co dało przepustkę do Zielonej Góry, od lewej Przybytkowska, Słupska i Drąg, fot. Miłosz Lippki/