WYSOKIE MIEJSCA CHEŁMNIAN W MISTRZOSTWACH POLSKI. TAK NIEWIELE DO MEDALI

W Sępolnie Krajeńskim (3-5.05.2024) odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w tenisie stołowym. Reprezentanci LUKS Chełmno zajmowali wysokie miejsca, ale medali nie udało się zdobyć.

Aż trzy razy piąta była Natasza Rudolf, która docierała do ćwierćfinałów w turniejach gry pojedynczej, podwójnej i drużynowo.

– Rok temu w Mistrzostwach Polski mieliśmy maksimum szczęścia, a teraz maksimum pecha i wracamy bez medali – mówi Dariusz Kocoń, trener LUKS Chełmno. – Najbardziej żal drużynówki, w której dziewczęta były rozstawione z jedynką. W ćwierćfinale jedna zawodniczka rywalek zagrała jednak mecz życia i przegraliśmy – dodał.

WYNIKI ZAWODNIKÓW LUKS CHEŁMNO

DRUŻYNOWO

W turniejach zagrało po 24 najlepszych drużyn w Polsce wśród dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt LUKS I Chełmno była rozstawiona z numerem pierwszym. Nasz zespół w składzie Greta Kowalik, Natasza Rudolf i Wiktoria Nowak nieoczekiwanie odpadł jednak w ćwierćfinale, w którym przegrał z Politechniką Rzeszów 1:3.

Drużyna chłopców LUKS I Chełmno (Jakub Pankowski, Patryk Wójcik, Benjamin Kurowski) przystępowała do turnieju z numerem szóstym. Także odpadła w ćwierćfinale, ale z turniejową „trójką” Olimpią Unią Grudziądz 1:3.

Miejsca
Dziewczęta: 5-8. LUKS I (Greta Kowalik, Natasza Rudolf, Wiktoria Nowak), 9-16. LUKS II (Anelia Jabłońska, Amelia Szczutkowska)
Chłopcy: 5-8. LUKS I (Jakub Pankowski, Patryk Wójcik, Benjamin Kurowski), 17-24. LUKS II (Kaspian Borek, Kacper Szczutkowski, Franciszek Jendryczka)

GRA INDYWIDUALNA

Zagrało po 64 najlepszych w kraj dziewcząt i chłopców.

Do ćwierćfinału dotarły Greta Kowalik (rozstawiona z 9, przegrała z późniejszą mistrzynią Łucją Kobosz 0:3) i Natasza Rudolf (rozstawiona z 4, przegrała z Moniką Sonnenberg 0:3)

Z chłopców najwyżej zaszedł Beniamin Kurowski, który odpadł w 1/8 finału. Był tez najwyżej rozstawiony z chełmnian (17).

Miejsca
Dziewczęta: 5-8. Greta Kowalik, 5-8. Natasza Rudolf, 33-48. Wiktoria Nowak, 33-48. Anelia Jabłońska
Chłopcy: 9-16. Beniamin Kurowski, 17-24. Jakub Pankowski, 17-24. Patryk Wójcik

GRA PODWÓJNA

Rywalizowały po 34 najlepsze deble dziewcząt i chłopców.

Blisko medalu była Natasza Rudolf, która wraz Oliwią Wiencek (Start Nadarzyn) prowadziły w ćwierćfinale 2:0, a przegrały 2:3. Wśród chłopców Beniamin Kurowski wraz z Piotrem Matkowskim (ZKS Zielona Góra) odpadli także dopiero w ćwierćfinale (0:3).

Miejsca
Dziewczęta: 5-8. Natasza Rudolf, 9-16. Wiktoria Nowak, 17-32. Greta Kowalik, 17-24. Anelia Jabłońska
Chłopcy: 5-8. Beniamin Kurowski, 17-32. Patryk Wójcik – Jakub Pankowski