O WŁOS OD MEDALI KAJAKARZY Z CHEŁMNA W MISTRZOSTWACH POLSKI! [AKTUALIZACJA]

Udany występ kajakarzy UKS Nadwiślanin-Sokół Chełmno w MISTRZOSTWACH POLSKI na ergometrach kajakowych, które w sobotę (06.01.2024) odbyły się w Poznaniu. Nasi sportowcy wywalczyli dwa miejsca w ścisłej czołówce. – Do medali zabrakło naprawdę niewiele, dosłownie sekund – mówi Piotr Dajewski, jeden z trenerów UKS Nadwiślanin-Sokół.

Wysokie miejsca w Poznaniu zajęli chełmnianie Marcel Hoffmann i Mikołaj Dajewski. Obaj początkowo uplasowali się na piątych pozycjach w swoich kategoriach, ale po weryfikacji wyników okazało się, że Hoffmann zajął jednak czwarte miejsce. Jeden z zawodników przed nim był niezrzeszony i uznano, że nie może zostać sklasyfikowany.

– Do końca walczyli o medale, byli bardzo blisko podium, do trzeciego miejsca dzieliły ich sekundy – mówi Piotr Dajewski. – Występ uważamy za udany, bo konkurencja w mistrzostwach była przeogromna. Mikołaj rywalizował z 45 zawodnikami, a Marcel z 31. W młodzikach nasi zawodnicy mieli utrudnione zadanie, bo rywalizowali ze starszymi rocznikami. Dla nich liczy się jednak start w tak prestiżowej imprezie – dodał.

W sumie UKS Nadwiślanin-Sokół reprezentowało w Poznaniu aż sześciu zawodników. To najliczniejsza reprezentacja trenerów Zenona Lewańskiego i Piotra Dajewskiego w imprezie tej rangi w ostatnich latach!

Odbudowa chełmińskiego kajakarstwa (sport ten w kujawsko-pomorskim uprawiany jest jedynie w Bydgoszczy, Chełmży i Chełmnie) rozpoczęła się w najlepsze.