I LO CHEŁMNO TRZECIE W KOSZYKARSKIEJ LICEALIADZIE [WYNIKI]

Wielki sukces reprezentacji I LO Chełmno w koszykówce. Drużyna pod opieką nauczycieli W-F Macieja Szulca oraz Patryka Grzeszczaka wywalczyła trzecie miejsce w turnieju finałowym wojewódzkiej Licealiady. Turniej odbył się w środę w Inowrocławiu (22.03.2023).

Nasz zespół przegrał oba mecze, ale o trzecim miejscu zadecydowało zwycięstwo w turnieju półfinałowym z V LO Toruń (47:40). W Inowrocławiu chełmnianie przegrali z IX LO Bydgoszcz 40:51 i I LO Inowrocław 42:78.

Zawodnik I LO Chełmno Marcel Teodorowicz został wybrany do najlepszej piątki finału.

Tabela końcowa finału wojewódzkiego
1. I LO Inowrocław 3 zw. – 0 por.
2. IX LO Bydgoszcz 2 zw. – 1 por.
3. I LO Chełmno 1 zw. – 2 por.
4. V LO Toruń 0 zw. – 3 por.

SKŁAD I LO CHEŁMNO: Marek Kuśpit (kapitan), Damian Kurowski, Kacper Rozmus, Marcel Teodorowicz, Hubert Lobermajer, Jakub Grzeszczak, Remigiusz Maron, Miłosz Dybowski,, Jędrzej Syta, Paweł Bałdzikowski, Mateusz Frąckiewicz,, Mikołaj Steczeń. Opiekun: Maciej Szulc.

/zdj. główne: nasz zespół z brązowymi medalami w Inowrocławiu, fot. ZSO 1 Chełmno/