1 ROCZNICA ZAŁOŻENIA CHKB CHEŁMNO [GALERIA]

W sobotę (25.06.2022) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmnie odbyły się uroczystości z okazji pierwszej rocznicy założenia Chełmińskiego Klubu Bokserskiego.

W uroczystości wzięli udział:

– burmistrz miasta Chełmna Artur Mikiewicz,

– przewodniczący rady miasta Chełmna Wojciech Strzelecki,

– wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Kazimierz Kiczyński,

– prezes CHKB Chełmno Mariusz Błaszkiewicz.

 

– Z okazji mogłoby się wydawać niewielkiego jubileuszu, bo jednego roku oficjalnej działalności, szczerze gratuluję – mówił burmistrz Artur Mikiewicz. – Jeden rok, to jednak pojęcie względne. W tym wypadku należą się bowiem jak największe słowa uznania, za sam fakt reaktywacji pięściarstwa w naszym mieście i co już można podkreślić – reaktywacji udanej. Wielu było sceptyków, ale wy tego dokonaliście. Przed wami jeszcze wiele zakrętów, wiele długich prostych do pokonania, ale mam przekonanie, że najtrudniejsza i najżmudniejsza praca za wami. Już bowiem wyjechaliście na autostradę, która prowadzi do tego co najpiękniejsze i najcenniejsze w sporcie, a więc sukcesów z medalami mistrzostw Polski na czele. Przede wszystkim cieszę się, że boks wrócił do Chełmna. Mówiło się o tym od dawna, ale udało się to dopiero dzięki Mariuszowi Błaszkiewiczowi i ludziom skupionym wokół niego. O tym, że Chełmno potrzebuje boksu najlepiej świadczy frekwencja na treningach, a także plany startu w zawodach czy organizacji turnieju w Chełmnie jeszcze w tym roku. Zakładam, że to się uda, bo pan prezesie, nie rzuca słów na wiatr.

– Na sportowej mapie Chełmna brakowało właśnie boksu – mówił Wojciech Strzelecki, przewodniczący rady miasta Chełmna. – Dzisiaj chełmiński sport z boksem, to takie dopełnienie jego całości. Nie tylko ja tęskniłem za „szermierką na pięści”, ale wielu mieszkańców. Ja osobiście mam w pamięci wspaniałe występy pięściarzy Zakładowego Klubu Sportowego „FAM” Chełmno na ringach całego kraju i wiele zdobytych medali mistrzostw Polski, wspaniałe mecze ligowe w Chełmnie i tłumy kibiców. Boks uprawiały i kochały w Chełmnie pokolenia. Potem losy ZKS FAM-u nie były tak kolorowe. Mieliśmy Chełmiński Klub Bokserski, UKS Sportów Walki i zdecydowanie za długą przerwę. Na szczęście ekipa pod wodzą Mariusza Błaszkiewicza reaktywowała tą piękną, tak kochaną w naszym mieście dyscyplinę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć /fot. Urząd Miasta Chełmna/

Ostatnie posty
Skip to content