WIELKI SEZON GRETY KOWALIK. DRUGI TAKI WYNIK LUKS CHEŁMNO W HISTORII

TENIS STOŁOWY

W miniony weekend w Gliwicach (3-4.06.2023) reprezentanci LUKS Chełmno wywalczyli aż cztery medale w Mistrzostwach Polski Żaków w tenisie stołowym – PISALIŚMY O TYM – TUTAJ.

Aż dwa krążki wywalczyła Greta Kowalik, który była trzecia w grze pojedynczej i pierwsza w grze podwójnej z zawodniczką z ZKS Zielona Góra.

Dodajmy, że Greta Kowalik wcześniej sięgnęła po medal w starszej kategorii – młodziczek, w której wywalczyła brąz w turnieju drużynowym. Sezon kończy więc aż trzema medalami Mistrzostw Polski!

LUKS Chełmno był najliczniej reprezentowanym klubem w Gliwicach. Do mistrzostw zakwalifikowało się siedmiu podopiecznych trenerów Janusza Błażejewicza i Dariusza Koconia.

– Przed mistrzostwami marzyliśmy o trzech medalach, a mamy cztery – mówi Dariusz Kocoń, trener LUKS Chełmno. – Na pewno największą niespodzianką jest podium Kacpra Szczutkowskiego. Tym samym kończymy sezon 2023 w Mistrzostwach Polski z dorobkiem siedmiu medali. To drugi najlepszy wynik w historii klub. Wyrównaliśmy osiągnięcie z 2012 roku – dodaje.

Przypominamy, że zdobycie medalu Mistrzostw Polski (zgodnie z art. 13, ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie) jest jednym z warunków uzyskania stypendium sportowego w Gminie Miasto Chełmno.

MIEJSCA ZAWODNIKÓW LUKS CHEŁMNO W GLIWICACH
Dziewczęta
Gra pojedyncza: 3. Greta Kowalik, 9-16. Amela Szczutkowska, 17-24. Wiktoria Nowak, 33-48. Anelia Jabłońska
Gra podwójna: 1. Greta Kowalik – Helena Puławska (ZKS Zielona Góra), 5-8. Amela Szczutkowska – Wiktoria Nowak, 17-32. Anelia Jabłońska – Lea Ewert (Płomień Limanowa)

Chłopcy
Gra pojedyncza: 5-8. Patryk Wójcik, 9-16. Jakub Pankowski, 49-64. Kacper Szczutkowski
Gra podwójna: 3-4. Jakub Pankowski – Patryk Wójcik i Kacper Szczutkowski – Piotr Zioło (Start Nadarzyn)

WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH – KLIKNIJ TUTAJ

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI – KLIKNIJ TUTAJ

/zdjęcie główne: podium gry podwójnej, na najwyższym stopniu Greta Kowalik, fot. Polski Związek Tenisa Stołowego – zgoda na publikację/

/materiał zdjęciowy: Polski Związek Tenisa Stołowego – zgoda na publikację i Janusz Błażejewicz/

Ostatnie posty
Skip to content