MISTRZOSTWA W TRÓJBOJU LA. SP 2 i SP 4 NAJLEPSZE [WYNIKI]

W czwartek (07.05.2026) na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie rozegrano MISTRZOSTWA CHEŁMNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w trójboju lekkoatletycznym.

Dzień wcześniej odbyły się mistrzostwa w czwórboju. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

W trójboju najlepsze okazały się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4 (dziewczęta – opiekun Ewa Lipska) i Szkoły Podstawowej nr 2 (chłopcy – opiekun Agnieszka Szulc). Te drużyny jednocześnie awansowały do etapu powiatowego Igrzysk Dzieci.

Trójbój LA składa się z biegu na 60 m, skoku w dal i rzutu piłką palantową.

Składy zwycięzców:

SP 4 – dziewczęta: Aleksandra Rokicińska, Amelia Kamińska, Zuzanna Pawłowska, Lidia Kowalkowska, Lena Taczkowska, Kornelia Didyk (PK), Maja Hałajdziak (PK)

SP 2 – chłopcy: Oskar Sieroń, Szymon Kowalski, Jan Kowalczyk, Bruno Machaj, Szymon Bogdan

WYNIKI

Dziewczęta
1. Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno – 517 pkt. (AWANS)
2. Szkoła Podstawowa nr 2 Chełmno – 512 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno – 480 pkt.

Chłopcy
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Chełmno – 404 pkt. (AWANS)
2. Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno – 400 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno – 309 pkt

/zdj. główne: drużyna chłopców SP 2 Chełmno z Agnieszką Szulc, fot. M. Lippki/

Ostatnie posty
Skip to content