KLASYFIKACJE OOM. NADWIŚLANIN CHEŁMNO NA MEDAL!

Trzy medale zdobyli lekkoatleci MLKS Nadwiślanin Chełmno na 30. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY – MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH (U-18) w Lublinie (5-7.07.2024). Na podium stanęli chodziarze Mateusz MARGIEL (srebro) i Hubert WAŁĘGA (brąz) oraz sprinter Kacper SŁOMSKI (brąz).

O medalach Margiela i Wałęgi pisaliśmy- TUTAJ, a o medalu Słomskiego – TUTAJ.

Medale, to jedno, ale dorobek punktowy sześcioosobowej reprezentacji MLKS Nadwiślanin Chełmno drugie. Podopieczni trenerów Grzegorza LATAŃSKIEGO, Magdaleny JEZIORSKIEJ i Sławomira WIELGOSZA zdobyli 37 punktów do klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dało to 22 miejsce w Polsce na 206 (!) punktujących w OOM klubów!

Jednocześnie to trzeci wynik w naszym województwie! Więcej punktów od Nadwiślanina zdobyli jedynie Zawiesza Bydgoszcz i Vectra Włocławek!

Klasyfikacja punktowa OOM – TUTAJ

W klasyfikacji medalowej OOM Nadwiślanin zajął 35 miejsce z dorobkiem trzech medali (0-1-2). To również trzeci wynik w województwie (po Vectrze i Zawiszy), ale uwaga, Zawisza Bydgoszcz zdobył dwa krążki (0-2-0), a Vectra Włocławek – jak my – trzy (0-3-1).

Klasyfikacja medalowa OOM – TUTAJ

– Serdeczne gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszego klubu – informuje MLKS Nadwiślanin na swoim profilu na Facebooku. – Patryk Turno musiał po pierwszych eliminacjach opuścić zawody z uwagi na inne ważne zajęcia. Jego wyniki w obu konkurencjach są najlepszymi w karierze, ale w skoku w dal siła wiatru przeszkodziła by zatwierdzić rekord życiowy. Aleksandra Wolska w debiucie na ważnych zawodach poszła w chodzie bardzo odważnie. Trenuje dopiero drugi miesiąc, brawo! Jan Starczewski to już czołówka krajowa, cały czas idzie do przodu. No a nasi medaliści, wielkie dzięki. Jesteśmy dumni. Kacper co zrobił na finiszu, to coś niesamowitego! Serdeczne gratulacje i podziękowania dla trenerów Grzegorza Latańskiego, Sławomira Wielgosza, Marzeny Kulig, Magdaleny Jeziorskiej. Gratulujemy i zarazem dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do tych sukcesów. a część z nich dopingowała swoich synów na stadionie w Lublinie.

Wszystkie miejsca zawodników Nadwiślanina w Lublinie

Dziewczęta

Chód 5000 m
20. Aleksandra WOLSKA 33:45:35

Chłopcy

Chód 5000 m
2. Mateusz MARGIEL 22:33:73
3. Huber WAŁĘGA 24:00:90

200 m
3. Kacper SŁOMSKI 22:12 (115)

W dal
12. Patryk TURNO – ostatni (nie wystąpił) w finale A (w eliminacjach 10 wynik – 6,51)

Wzwyż
12. Patryk TURNO – ostatni (nie wystąpił) w finale A (w eliminacjach 11 wynik – 1,79)

100 m
16. Kacper SŁOMSKI – ostatni (nie wystąpił) w finale B (w eliminacjach 13 wynik – 11,03)

800 m
11. Jan STARCZEWSKI 1:58:88

/zdj. główne: reprezentacja Nadwiślanina w Lublinie z trenerem Latańskim, fot. nadesłane/

Ostatnie posty
Skip to content