JAN KENSIK – TAKIEGO GO ZAPAMIĘTAMY [GALERIA]

Nie żyje Jan Kensik. Wybitny trener MLKS Nadwiślanin Chełmno odszedł w wieku 67-lat we wtorek 26 września 2023 roku. Jan Kensik zbudował potęgę chełmińskiej lekkoatletyki.

– Trenerem jest się 24 godziny na dobę. O lekkoatletyce, codziennych klubowych problemach, zawodnikach i wyjazdach myśli się jak się wstaje i kładzie do łóżka, a także, gdy się budzi w nocy. Lekkoatletykę się „je” na śniadanie, na obiad i na kolację – mówił Kensik w rozmowie, która w czerwcu ukazała się na łamach biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta Chełmna “Chełmno. Miasto Bliżej Ciebie”.

Zapraszamy do obejrzenia tylko niewielkiej liczby zdjęć z Janem Kensikiem z wszystkich, którymi dysponujemy. Dzięki tym zwykłym i niezwykłym fotografiom widać gigantyczny dorobek naszego szkoleniowca.

– Zamiast życia prywatnego u mnie był sport. Całe szczęście, że mam jednak wspaniałą żonę, która doskonale to rozumie, ale bywało jej przykro. Zwłaszcza, gdy inne rodziny, gdzieś wyjeżdżały, a ja wybierałem zawody. U nas jednak cały czas jest atmosfera sportu. Można powiedzieć, że oboje się uzupełniamy. Wyczynowym sportem razem nie mogliśmy się jednak zająć, bo ktoś musiał zostać w domu i pilnować rodzinę – mówił Jan Kensik dla “Chełmno. Miasto Bliżej Ciebie”.

W marcu 2023 roku JAN KENSIK otrzymał tytuł “Zasłużony dla Miasta Chełma”, więcej pisaliśmy o tym – TUTAJ

/mat. zdjęciowy: M. Lippki, arch. klubu MLKS Nadwiślanin/

Ostatnie posty
Skip to content