CZWARTKI LA W CHEŁMNIE ZMIENIAJĄ NAZWĘ NA MEMORIAŁ KENSIKA

We wtorek (03.10.2023) na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie zaplanowano pierwszy rzut Czwartku Lekkoatletycznego w ramach roku szkolnego 2023/2024.

W czwartek (28.09) na posiedzeniu zarządu MLKS Nadwiślanin Chełmno podjęto decyzję o zmianie nazwy zawodów na “Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne Memoriał Jana Kensika”.

Zachęcamy reprezentacje szkół z terenu powiatu chełmińskiego do udziału w imprezie i uczczeniu pamięci wybitnego trenera.

Jan Kensik zmarł we wtorek 26 września 2023 roku. Uroczystości pogrzebowe wybitnego szkoleniowca zaplanowano w sobotę 30 września.

– Pan Jan Kensik na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Zapamiętamy Go jako wybitnego trenera i dobrego, wspaniałego człowieka – godnego naśladowania i największego szacunku! Za działania na rzecz miasta otrzymał tytuł zasłużonego dla Chełmna. Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziny! – napisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta Chełmna Artur Mikiewicz.

Oto treść uchwały MLKS Nadwiślanina Chełmno z dnia 28.09.2023:

“Zarząd MLKS Nadwiślanin Chełmno postanawia z dniem 03.10.2023 r. zmienić nazwę dotychczasowych zawodów szkolnych w lekkoatletyce – tak zwane Czwartki Lekkoatletyczne – na “Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne Memoriał Jana Kensika”. Jest to oddanie hołdu byłemu wybitnemu trenerowi, który był jednym z inicjatorów tej formy rywalizacji dzieci i młodzieży szkół podstawowych w powiecie chełmińskim, a organizowanej przez Klub i Urząd Miasta Chełmna”.

POBIERZ KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY ZAWODÓW – KLIKNIJ TUTAJ

POBIERZ PROGRAM MINUTOWY – KLIKNIJ TUTAJ

/zdj. główne: Jan Kensik na “Orliku” w Chełmnie w 2020 roku podczas Turnieju Gier i Zabaw z okazji 75-lecia MLKS Nadwiślanin, fot. M. Lippki/

Ostatnie posty
Skip to content