CHEŁMNO MA MEDALE MISTRZOSTW POLSKI! BRAWO MARGIEL I WAŁĘGA!

Chełmno ma kolejne dwa medale MISTRZOSTW POLSKI!

Dwa medale zdobyli lekkoatleci MLKS Nadwiślanin Chełmno podczas drugiego dnia (w sobotę 6.07) 30. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY, która jednocześnie jest 56. MISTRZOSTWAMI POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH (U-18). Zawody rozgrywane są w Lublinie (5-7.07.2024). Na podium stanęli chodziarze Mateusz Margiel i Hubert Wałęga. Margiel zajął drugie miejsce, a Wałęga trzecie.

Margiel to tegoroczny uczestnik MISTRZOSTW ŚWIATA w chodzie sportowym, reprezentant kraju. – W Lublinie szybszy od Mateusza był inny kadrowicz Przemysław Jasiński. Obaj byli faworytami do złota. Mają zbliżone umiejętności. Tym razem górą był Jasiński. Brąz Huberta Wałęgi to też żadna niespodzianka. Miał trzeci czas przed mistrzostwami i potwierdził wysoką formę medalem – powiedział Józef Welter, prezes MLKS Nadwiślanina.

W niedzielę przed medalową szansą stanie Kacper Słomski w biegu na 200 m. Ma trzeci czas po eliminacjach. Wygrał swoją serię (22,21). Walczył ponadto na 100 m i awansował do finału B, w którym ostatecznie „taktycznie” nie wystąpił.

Sukces odniósł Patryk Turno, który awansował do finału A w skoku w dal (czołowa 12 w kraju), a także w skoku wzwyż, ale z przyczyn osobistych z niego zrezygnował.

– Medale to jedno, ale wysokie miejsca w OOM to drugie. W OOM biorą udział zawodnicy, którzy z reguły są w najlepszej dwudziestce w kraju. A więc ścisła czołówka. Dla nas duże znaczenie mają punkty za miejsca, który następnie decydują o pozycji klubu, a także Gminy Miasto Chełmno w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki – powiedział Welter.

W lubelskiej OOM w lekkoatletyce bierze udział sześciu reprezentantów MLKS Nadwiślanina. Podopiecznych trenerów Grzegorza LATAŃSKIEGO, Magdaleny JEZIORSKIEJ i Sławomira WIELGOSZA.

Miejsca zawodników Nadwiślanina w Lublinie
Chód 5000 m
2. Mateusz MARGIEL 22:33:73
3. Huber WAŁĘGA 24:00:90

Wyniki szczegółowe chodu – KLIKNIJ TUTAJ

W dal
12. Patryk TURNO – ostatni (nie wystąpił) w finale A (w eliminacjach 10 wynik – 6,51)

Wzwyż
12. Patryk TURNO – ostatni (nie wystąpił) w finale A (w eliminacjach 11 wynik – 1,79)

100 m
16. Kacper SŁOMSKI – ostatni (nie wystąpił) w finale B (w eliminacjach 13 wynik – 11,03)

JESZCZE WYSTARTUJĄ

Kacper SŁOMSKI – finał A 200 m (22,21 w eliminacjach – 3 czas)

Aleksandra WOLSKA – chód 5000 m

Jan STARCZEWSKI – finał B 800 m (1:59:25 w eliminacjach – 13 czas)

/zdj. główne: od lewej Mateusz Margiel, Marzena Kulig – trener kadry narodowej chodziarzy, Hubert Wałęga, Grzegorz Latański – trener Nadwiślanin, fot. nadesłane/

Ostatnie posty
Skip to content