CHEŁMIŃSKIE SZKOŁY MISTRZAMI POWIATU. ZADECYDOWAŁ 1 PUNKT
W czwartek (28.05.2026) na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Wystartowali mistrzowie trzech gmin powiatu chełmińskiego w tym reprezentujące miasto Chełmno SP 4 Chełmno (dziewczęta) i SP 2 Chełmno (chłopcy).
Obie nasze drużyny wygrały i wywalczyły awans do zmagań wojewódzkich. W rywalizacji chłopców o pierwszym miejscu zadecydował jeden punkt.
Trójbój LA składa się z biegu na 60 m, skoku w dal i rzutu piłką palantową.
Zawody przeprowadził Powiatowy Organizator Sportu Tadeusz Gzella.
WYNIKI
Dziewczęta
1. SP 4 Chełmno 529 pkt. (AWANS)
2. SP Unisław 505 pkt.
3. SP Papowo Biskupie 480 pkt.
Chłopcy
1. SP 2 Chełmno 424 pkt. (AWANS)
2. SP Unisław 423 pkt.
3. SP Papowo Biskupie 366 pkt.
Składy zwycięzców:
SP 4 Chełmno: Aleksandra Rokocińska, Lidia Kowalkowska, Zuzanna Pawłowska, Lena Taczkowska, Kornelia Didyk, Maja Hałajdziak. Opiekun: Ewa Lipska.
SP 2 Chełmno: Szymon Bogdan, Witold Janowski, Szymon Kowalski, Bruno Machaj, Oskar Sieroń. Opiekun: Agnieszka Szulc.
/zdj.główne: drużyna SP 2 z Agnieszką Szulc, fot. T. Gzella/
